جمعه, ۲۶ مهر ۱۳۹۸

اخبار شبکه

اولین دوره آموزشی اعضاء شبکه ملی خیریه های حامی ایتام با هدف ارتقاء توانمندی های مؤسسات خیریه و ایجاد هماهنگی با عنوان مدیریت مؤسسه های خیریه و آشنایی با اصول و مبانی مددکاری اجتماعی برگزار گردید.

ادامه مطلب...

مشروح مصاحبه خبرنگار روزنامه شرق (خانم مرضیه بیانی) با آقای نبی اله عشقی ثانی در شماره 3949 مورخ 22/05/98 روزنامه: فعالیت 20 تا 30 هزار مؤسسه خیریه در کشور، حواشی زیادی در سال های گذشته داشته است. جدا از آن تعداد مؤسساتی که جای خالی اقدامات حمایتی دولت را در بسیاری از موارد پر می کنند و نیازمندان را زیر چتر خود می گیرند؛ تعداد اندکی از مؤسسات هم هستند که به اسم اقدامات خیریه، فعالیت های زیرزمینی و پول شویی انجام می دهند.

ادامه مطلب...

فرهنگ خیرخواهی را ترویج نمائیم
در صفحه اول  روزنامه وزین شرق مورخ 1/05/1398 مطلبی تحت عنوان،، تحدید خودمختاری موسسات خیریه ،، به چاپ رسیده و در صفحه 4 ادامه یافته است.
انتخاب عنوان،،تحدید خودمختاری موسسات خیریه ،، تناسبی با موضوع بحث ندارد و مطالب توضیح داده شده نیز به ضرورت و چگونگی ثبت کمک های نهادهای حمایتی دولتی به اقشار نیازمند مربوط می شود و صرفاً حدود 10% مطلب آنهم در آخر آن به فعالیت  NGO هاوخیریه ها و شفاف سازی خدمات آن می پردازد بنابراین انتخاب این عنوان مناسب مطلب نمی باشد.

ادامه مطلب...

سخنرانی آقای عشقی ثانی در همایش موسسات خیریه استان کردستان مورخ 30تیر ماه 98

فعالیت ۲۷ هزار موسسه خیریه در کشور

 نبی اله عشقی ثانی، نماینده خانه خیرین ایران و شبکه ملی خیریه های حامی ایتام در این همایش گفت: در حال حاضر ۲۷ هزار موسسه خیریه فعال در کشور وجود دارد که در حوزه های اجتماعی به مردم خدمت رسانی می‌کنند. وی افزود: خانه خیرین استان کردستان بدلیل همبستگی و وفاقی که بین‌ خیرین وجود دارد، یکی از موفقترین خانه ها در کشور است. وی اظهار داشت: ما می توانیم بهترین کشور را بسازیم چون بهترین و فرهیخته ترین مردمان را داریم که در تمام حوادث و اتفاقات طبیعی و غیر مترقبه در صف اول خدمت رسانی به همنوعان خود بوده اند.

ادامه مطلب...

ایرادات شورای نگهبان به لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج با مردان خارجی رفع شد

محمد کاظمی،عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه اعضای کمیسیون قضایی مجلس اعلام نمودند در خصوص تأمین نظر شورای نگهبان کلمات و عباراتی را به مجموعه مصوب لایحه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی اضافه کردند گفت:

ادامه مطلب...