پنجشنبه, ۰۶ آبان ۱۴۰۰

اطلاعیه ها

فراخوان مسابقه ادبی ویروس کرونا

به اطلاع می رساند مسابقه مقاله نویسی، خاطره نویسی، شعر، نامه (متن ادبی) بین فرزندان خانواده بزرگ شبکه ملی خیریه های حامی ایتام با هدف « انعکاس نقش آفرینی آنان در بحران های اجتماعی» در سه گروه دبستان، دبیرستان، دانشگاه برگزار می گردد.

از کلیه عزیزان علاقه مند دعوت می گردد در این مسابقه شرکت نمایند.

محورهای پیشنهادی مسابقه:

1- خود مراقبتی در مقابل کرونا ( چگونه از خود در مقابل کرونا محافظت کنیم)

2- روزهای کرونایی خود را چگونه گذراندید.

3- نامه و دل نوشته به کادر درمان (می تواند تقدیر و تشکر هم باشد)

4- کرونا در خانواده و راه های التیام آن

5- تاب آوری شرایط کرونا در قرنطینه و زندگی شهری

مهلت ارسال آثار از تاریخ 15/9/99 به مدت یک ماه و زمان اعلام نتایج مسابقه در تاریخ 30/10/99 می باشد. لطفاً نام، نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، شهرستان و شماره تماس خود را حتماً در آثار ذکر و به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمائید. جوایز فرزندان به آدرس موسسه فرستنده آثار، ارسال می شود.

دبیرخانه شبکه ملی خیریه های حامی ایتام

در خصوص سوالات و ابهامات موسسات خیریه پیرامون موضوع بند (ح) تبصره (17) قانون بودجه سال 1399

ردیف سوالات و ابهامات پاسخ
1 نحوه ثبت کمکها و حمایتهای غیرنقدی در قانون به پرداخت نقدی اشاره شده است و موارد غیرنقدی در حال حاضر مدنظر نیست.
2 نحوه ثبت پرداختهای درمانی به بیمارستان یا داروخانه‌ها درصورتی که طبق قرارداد ثبت شده بین خیریه‌ها و بیمارستان یا داروخانه‌ها با ارائه معرفی‌نامه خدمات انجام شود و در یک دوره مشخص تسویه حساب با آن مراکز صورت گیرد، بایستی تسویه مذکور به صورت پایا یا ساتنا انجام و ثبت گردد.
3 نحوه ثبت شناسه موسسات بدون استثناء، کلیه موسسات خیریه به همراه شماره ثبت، یک شناسه ملی 11 رقمی دارند که توسط اداره ثبت شرکتها یا موسسات تعریف شده است و باید در شناسه پرداخت لحاظ شود.
4 نحوه ثبت پرداختهای درون بانکی و عدم همکاری بانکها در پرداختهایی با مبالغ کم در این خصوص با بانک مرکزی هماهنگی‌های لازم صورت خواهد گرفت و این مشکلات مرتفع و اطلاع‌رسانی خواهد شد.
5 محدودیت زمانی کمکهای انجام شده جهت ثبت از چه تاریخی مورد تأیید است؟ مبنای محاسبات از ابتدای سال 99 خواهد بود. ثبت پرداختها من‌بعد بایستی بر اساس دستورالعمل مربوطه باشد.
6 نحوه ثبت حمایتها و کمکها به اتباع خارجی همانند پرداخت به ایرانیان ثبت پرداختها انجام ‌گیرد.
7 آیا کف و سقف برای پرداختها درنظر گرفته شده است؟ خیر- کلیه پرداختهای نقدی بایستی ثبت گردد تا معافیت مالیاتی لحاظ شود.
8 یکسان بودن شناسه‌های پرداخت یک موسسه با توجه به اینکه گزارشات پرداختی‌ها توسط بانک مرکزی ارائه می‌گردد، منعی بابت یکسان بودن شناسه‌های پرداخت یک موسسه وجود ندارد و اطلاعات جزئی مربوط به هر تراکنش بویژه پرداخت‌کننده و دریافت‌کننده و تاریخ تراکنش حائز اهمیت است.