سه شنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۲

گزارشی از اقدامات بنیان‌گذار موسسه شبکه ملی خیریه های حامی ایتام برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

گزارشی از اقدامات بنیان‌گذار موسسه شبکه ملی خیریه های حامی ایتام برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را بخوانیم.

به گزارش روابط عمومی شبکه ملی خیریه های حامی ایتام، سیدناصر محمدسیدی، بنیان‌گذار شبکه ملی خیریه های حامی ایتام، جهت پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا در ایران اقدامات شایسته‌ای را در حال اجرا دارد.

۱. تعداد ۳۰۰.۰۰۰ ماسک N95/M3، با کیفیت و استاندارد اتاق عمل، خریداری شده که ظرف چند روز آینده از مسیر هوایی به کشورمان ارسال خواهد شد. از این مقدار حداقل ۴۰ هزار عدد به استان‌های محروم و بقیه با هماهنگی هیات امنای ارزی و دانشگاه علوم‌پزشکی آذربایجان‌غربی توزیع خواهد شد.

۲. مبلغ ده میلیارد ریال در اختیار دفتر مرکزی موسسه شبکه ملی خیریه های حامی ایتام در تهران قرار گرفت تا هزینه‌های مربوط به خریدهای دانشگاه‌های استان آذربایجان‌غربی و خراسان‌جنوبی پرداخت شود. طی ۴۸ساعت گذشته، تعداد ۱۲۰۰۰ عدد ماسک N95 خریداری و تعداد ۲۰۰۰ ماسک به به کادر پزشکی و درمانی شهرستان خوی، ۷۰۰۰ عدد به دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه و ۱۵۰۰ عدد به استان خراسان‌جنوبی و ۱۵۰۰ عدد به خراسان‌شمالی ارسال شد.

۳. همچنین طی تماسی که با سیدمحمد عابدی، فرماندار ویژه شهرستان خوی، برقرار شد، بنیان‌گذار بوتراب اعلام نمود در صورت تشخیص رئیس دانشکده علوم پزشکی و رئیس اداره بهداشت‌ودرمان، و نیاز به مواردی غیر از ماسک، برای مبارزه با ویروس کرونا که در داخل کشور قابل‌تامین و خرید باشد، فاکتور آن توسط بنیان‌گذار پرداخت خواهد شد.