دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰

روز جهانی تشکل های مردم نهاد گرامی باد

روز جهانی تشکل های مردم نهاد گرامی باد

(خیریه ها و تشکل های مردم نهاد بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور هستند)

هشت اسفند روز جهانی تشکل های مردم نهاد بر همه نیکوکاران، داوطلبان، خیرین، موسسین، اداره کنندگان و علاقه مندان تشکل های مردم نهاد و خیریه ها مبارک و گرامی باد. دست شما درد نکند. آفرین بر شما. خسته نباشید. خدا یارتان باد.

خداوند بزرگ در وجود همه انسانها مهربانی، یاری رسانی و دیگر دوستی را به ودیعه نهاده است. از آنجا که برای انجام کارهای خیر تاثیرگذار نیاز به همفکری، مشورت، تبادل نظر، تعامل و هم افزایی منابع، امکانات، خرد جمعی و سازماندهی هستیم، تشکل-های مردم نهاد و خیریه توسط فداکارترین و از خود گذشته ترین و معتقدترین مردم شکل می گیرد تا به انسان هایی که نیازمند دریافت خدمتی هستند، یاری رسانند وامید به زندگی را در آنها افزایش دهند.

ای عزیزان، سروران و بزرگواران شمایی که با تلاش، زحمت، وقت گذاشتن و درخواست کمک به آسیب دیدگان اجتماعی در شرایط سخت مهربانی را نشر می دهید و دست نیازمندی را می گیرید بدانید که دست خداوند در دستان شماست و این پاداشی وصف نشدنی است.

شمایی که با وجود نامهربانی های کارگزاران و بعضا مسئولین و ناسپاسی برخی از نیازمندان همه این شرایط را تحمل می کنید، شما بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور هستید. شما هزاران موسسه ای که به هنگام بروز حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله در صف اول خدمت رسانی هستید و هرگاه دردمندی را مشاهده می کنید برای کاهش درد او و برای توانمندسازی اقشار آسیب پذیر سر از پا نمی شناسید. دست شما درد نکند. ما مردم سپاس گذار شما هستیم. ما از خداوند بزرگ برایتان سلامت و توفیق خدمت بیشتر آرزو می کنیم. خدایا ویروس کرونا را از این عزیزان دور ساز.

نبی اله عشقی ثانی                        

عضو هیئت مدیره شبکه ملی خیریه های حامی ایتام