سه شنبه, ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

جلسه با مدیران مراکز استان مرکزی

در تاریخ یکشنبه 2 شهریور ماه ساعت 11صبح جلسه ای با حضور سرکار خانم نظری مدیر عامل موسسه امام رضا (ع) در اراک و آقای کاشانچی از اعضای هیئت مدیره مرکز شجره طوبی که صرفاً در ارتباط با ایتام فعالیت دارند برگزار گردید.

طبق برنامه دبیر خانه شبکه ، به منظور تعامل وهم افزایی هر روز با چند موسسه عضو ارتباط تلفنی برقرار می کند این جلسه پس از تماس تلفنی با خانم نظری در مورد چگونگی فعالیت موسسه در دوران کرونا، هماهنگ گردید.(ایشان اعلام آمادگی نمودند که در محل دفتر تهران جلسه ای داشته باشیم.)

در این نشست خانم نظری نکات بسیار مهم زیر را بیان نمودند.

وزارت کشور و سایر سازمان هایی که به افراد مجوز می دهند، باید آمادگی کامل در فرد را ببینند. داشتن انگیزه برای ایجاد مرکز خیریه به تنهایی کافی نیست، اداره امور گوناگون هر نوع مرکز خیریه نیاز به دانش، آگاهی ،تجربه وتوانایی های خاص دارد.

تعامل با سایر موسسه های موازی، سازمان های دولتی، استانداری و غیره در چگونگی اداره امور نقش به سزایی دارد. مذاکره و گفتگو با افراد خیَر بسیار موثر است. گاهی مردم نمی دانند چگونه کمک کنند ما می توانیم نیازمان را به افراد خیّر اعلام کنیم و با شفاف سازی در مورد چگونگی هزینه وعملکرد از دریافت ، شفافیت لازم در اعتمادسازی را به وجود آوریم.

پیشنهاد کردند شبکه در مورد آگاه سازی جامعه مخاطب کار کند.

آقای کاشانچی از مرکز شجره طوبی در مورد سوابق ارزنده کاری خود از موسسه رعد تا امروز سخن گفتند در حال حاضر مشغول ساخت ساختمان و مجموعه جدیدی هستند که نیاز به کمک مالی دارند و در حال کار هستند.

در این جلسه فرم های پذیرش و عضویت هر دو موسسه به روز گردید .

هم افزایی یکی از وظایف شبکه است که در این شرایط از حضور گرم سرمایه های اجتماعی این مرز و بوم کمال سپاسگزاری به عمل می آید.

منتظر دیدارتان هستیم.