دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

نشست هم اندیشی، مساعدت و تشریک مساعی درجهت حمایت از سیل زدگان

نشست هم اندیشی، مساعدت و تشریک مساعی درخصوص حمایت از خانواده های آسیب دیده از حادثه سیل اخیر، در تاریخ 11/02/98 به پیشنهاد انجمن خیریه 14 معصوم اهواز و به دعوت دبیرخانه شبکه ملی خیریه های حامی ایتام با حضور جمعی از نیکوکاران، مدیران شبکه ها و مؤسسات خیریه و تعدادی از اعضای هیأت مدیره شبکه ملی خیریه های حامی ایتام در محل سالن کنفرانس شبکه برگزار گردید.

در ابتدای نشست، دکتر محمدعلی هادی (مدیرعامل شبکه ملی خیریه های حامی ایتام) ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه، با ابراز تأسف از پیش آمد حادثه تلخ سیل که باعث تأثر و آسیب جانی و مالی هموطنان عزیز در نقاط مختلف کشور شده است، تقویت وفاق ملی را از برکات آن برشمرده و از همه موسسات و دست اندرکاران امور خیر خواستند که تمام تلاش و استعداد خود را در جهت رفع مشکلات و تقلیل آثار فاجعه و آلام پیش آمده مردم بکار گیرند تا هر چه سریعتر مشکلات مرتفع و وضعیت آنان بهبود یابد.

در بخشی از این نشست، گزارش تصویری از وضعیت سیل زدگان استان خوزستان و درد دل های آنها، همچنین اقدامات صورت گرفته توسط انجمن خیریه 14 معصوم اهواز، مؤسسه خیریه ریحانه سعادت، مؤسسه خیریه سلوک و حسینیه دریانیها برای حاضرین ارائه شد.

در ادامه و هدایت جلسه توسط آقای نبی اله عشقی ثانی (دبیر شبکه ملی خیریه های حامی ایتام) برخی از حاضرین به ایراد سخن پرداخته و ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

آقای سیدمحمود آذین (مدیرعامل مؤسسه خیریه حضرت فاطمه الزهرا) قول مساعدت 180 میلیون تومان کمک نقدی بهمراه برخی اقلام غیرنقدی جمع آوری شده را دادند.

آقای احمدعلی کلاهدوز (مدیرعامل انجمن خیریه 14معصوم اهواز) از قول آقای شمیرانی مهر (مدیرعامل موسسه خیریه اشرف الانبیاء) از تصمیم ساخت 80 واحد مسکونی برای خانواده های ایتامی که از سیل اخیر دچار آسیب شده اند خبر دادند.

آقای سید مهدی حسینی (مدیرعامل مؤسسه ریحانه سعادت) اعلام کردند با همکاری مؤسسه خیریه سلوک و حسینیه دریانیها مبلغ 500 میلیون تومان به سیل زدگان استان خوزستان، لرستان و گلستان کمک های نقدی و غیرنقدی داشته اند.

همچنین آقای عشقی ثانی، از قول آقای سیدناصر محمدسیدی (بنیانگذار شبکه ملی خیریه های حامی ایتام و مؤسسه خیریه بوتراب) ضمن تعهد ساخت 200 واحد مسکونی برای آسیب دیدگان سیل اخیر در سه استان خوزستان، لرستان و گلستان، از قول مساعد برای تأمین معادل مجموع کمکهای سایر مؤسسات و نیکوکاران حاضر در نشست در جهت حل مشکلات زلزله زدگان خبر دادند.

آقای علی اصغر خامنوی (رئیس هیئت مدیره شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه و مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار) آمادگی خود را برای هرگونه مشارکت و مساعدت که از سوی شبکه اعلام نیاز شود اعلام نمودند.

و خانم زهراسادات نیری (مدیرعامل مؤسسه خیریه عترت فاطمی) اظهار داشتند ضمن کمک به خانواده های تحت پوشش مؤسسه خود در استانهای آسیب دیده، آماده مشارکت در تأمین نیازهای اعلامی از سوی شبکه می باشند.

براساس جمع بندی نظرات و پیشنهادات حاضرین در نشست، مقرر شد به جهت دستیابی به برآورد دقیق از نیازها و میزان آنها در جهت مدیریت و سازماندهی منابع و هدایت بهینه آن، کمیته ای متشکل از آقایان سیدمحمود آذین، علی اصغر خامنوی، احمد هوشنگی، احمدعلی کلاهدوز و خانم زهراسادات نیری، که دبیری آن را آقای احمدعلی کلاهدوز برعهده خواهد داشت تشکیل و در اسرع وقت آمار آسیب دیدگان (خانواده های ایتام آسیب دیده از سیل) و نیازهای آنها را ضمن استعلام و برآورد هزینه های ساخت یا خرید مسکن و سایر اقلام از قبیل سیستمهای سرمایشی و ... انجام و به دبیرخانه شبکه اعلام نماید تا در نشست آتی تصمیمات لازم توسط مشارکت کنندگان اتخاذ گردد.