سه شنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مقاله ها

دانشنامه ـ مطالب مفید

روز شنبه مورخ 22/5/1401 به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی مراسمی با حضور وزیر محترم کشور، رئیس سازمان امور اجتماعی، معاونت مشارکت اجتماعی و حدود 600 نفر از مدیران موسسه های مردم نهاد در محل سالن اجتماعات وزارت کشور برگزار گردید.

در این مراسم که خانم الهیان رئیس فراکسیون نهادهای مردمی مجلس شورای اسلامی و نیز مسئولینی دیگر حضور داشتند موضوعات مختلف مرتبط با تشکل ها و موسسه های خیریه از جمله پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی مطرح گردید.

در این مراسم جناب آقای وحیدی وزیر کشور، رسیدن به رشد و توسعه همه‌جانبه را منوط به استفاده از ظرفیت‌های مردمی دانست و می گفت: ساماندهي و توانمند سازی ظرفیت های مردمی اعم از ایده ها و توانمندی های بالقوه می تواند کشور را به پیشرفت بیشتری برساند. وزیر کشور خواستار تقویت تعاملات سازمان امور اجتماعی با تشکل های مردمی شد و تاکید کرد: خود تشکل ها در سازمان اجتماعی ایفای نقش کنند.

جناب آقای دکتر عباسی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور سرمایه اجتماعی را لازمه تحقق گام‌های بزرگ اقتصادی دانست و گفت: رویکرد دولت این است که بتواند عدالت اجتماعی را با حضور اجتماعات مردمی و همراهی آنها گسترش دهد. درباره پیش نویس قانون تشکل‌های مردمی هم گفت: پیش نویس این قانون در مجلس شورای اسلامی با بهره گیری از نظرات و دیدگاه‌های نخبگان در حال بررسی است.

در این جلسه آقای دکتر رادان معاون مشارکت های اجتماعی ضمن تبریک روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی و یادآوری تلاش برای به روز شدن فعالیت ها، ایجاد یک سامانه مردم نهاد که موسسات بتوانند با یکدیگر ارتباط و تعامل و هم افزائی داشته باشند را برای توسعه موسسه های مردم نهاد ضروری دانستند.

در این مراسم همچنین از چند شبکه و تشکل اجتماعی از جمله از جمله شبکه ملی خیریه های حامی ایتام به عنوان موسسه های برتر تقدیر و تشکر به عمل آمد و لوح تقدیر و هدایائی به آنان توسط وزیر کشور اهدا گردید.